Płytka klinkierowa ręcznie formowane czy Cegła klinkierowa ręcznie formowana – który produkt wybrać?

Klinkier idealnie nadaje się do aranżacji pomieszczeń w  stylu tradycyjnym, rustykalnym, nowoczesnym, glamour czy industrialnym.  Bardzo dużą popularnością cieszą się także płytki i cegły retro. Szeroka gama dostępnych kolorów sprawia, że doskonale dopasowuje się do każdej stylistyki.

 

 

 

Ręcznie formowane płytki klinkierowe są stylizowane na stare, nadszarpnięte zębem czasu, nieco nierówne i chropowate. Mogą mieć jednolity kolor lub tworzyć barwne mozaiki. Ich wymiar z reguły zbliżony jest do wymiaru tradycyjnej cegły. Na uwagę zasługuje ich grubość, która w zależności od producenta oscyluje w granicach 2 cm. Pozwala to na uzyskanie efektu ściany murowanej z cegieł bez zabierania przestrzeni we wnętrzu.

 

Płytki klinkierowe nadają się do aranżacji powierzchni płaskich oraz elementów przestrzennych takich jak filary, półki czy regały. Poza elementami płaskimi, w ofercie producentów dostępne są także narożne płytki kątowe.

 

 

Ręcznie formowane cegły klinkierowe idealnie nadają się natomiast do budowy ścianek działowych, obudowy kominków, podstaw pod blaty czy do tworzenia półek. Wachlarz możliwości jest naprawdę duży, wystarczy puścić wodze wyobraźni.

 

 

W jakich pomieszczeniach można wykorzystać klinkier?

Odpowiedź jest prosta – w każdym. Może to być salon, sypialnia, pokój dziecięcy, korytarz, klatka schodowa, kuchnia, a nawet łazienka. Wykorzystując do aranżacji wnętrz klinkier, uzyskujemy efekt naturalności.

 

W salonie idealnie nadaje się on do dekoracji ścian za telewizorami czy kanapami, obudowy kominków czy ścian łączących pokój dzienny z pozostałymi pomieszczeniami. Jest to także bardzo ciekawy materiał wykończeniowy ścian w sypialniach.