INSPIRUJĄCE POLSKIE MIESZKANIE W KAMIENICY W WYDANIU BEFORE & AFTER

Zaciekawieni? 😉 Oto mieszkanie z Polski, a więc bardzo nam bliskie, a dokładniej z Wrocławia – o wyjątkowej duszy i pięknym ceglanym wykończeniu, które docenią szczególnie miłośnicy kamienic. Myślę, że obędzie się bez zbędnych słów – to mieszkanie po prostu robi wrażenie, i to niemałe! Wygląda jak z okładki magazynu wnętrzarskiego, nie jest przy tym „oklepane”, standardowe, przeciwnie – ma swoją historię, którą z całym zapałem nam pokazuje. Przewodnie biel-szarość-czerń z dodatkiem drewna i zwracającymi na siebie uwagę akcentami czerwonych surowych cegieł zdają się być idealnie skomponowane, jeśli chodzi o proporcjonalność ich rozmieszczenia i pewnego rodzaju symetrię poszczególnych elementów. Zajrzyjcie do części dziennej… i co powiecie?

czerwona-cegła-w-kuchni czerwona-cegła-w-kuchni-i-salonie1

 

Ok, to spójrzmy teraz jak pokój i kuchnia wyglądały poprzednio, nastąpiły tu niemałe przemiany. Otwarta przestrzeń zdecydowanie więcej daje – swobody, wielkości, funkcjonalności.

39205_aq89tqz0przedpokój-before

 

W aranżacji zastosowano nie tylko czerwoną, ale także białą cegłę, którą wyłożono ciekawie wykończoną ścianę telewizyjną. Dwie drewniane deski dodają smaczku całości, prawda? Dzięki zmyślnie dobranym detalom typowa dla mieszkań w kamienicy wysokość nie rzuca się tak w oczy, jest raczej sprytnie wykorzystana do podkreślenia atutów wystroju.

A teraz wygląda tak:

 

czerwona-i-biała-cegła-w-przedpokojucegła-w-aranżacji-przedpokoju

 

 

Czerwoną cegłę w intrygującej odsłonie znajdujemy także w sypialni. Cały dom niemal w niej tonie 🙂 Biel i czerwień cegieł kontrastowo komponuje się z ciemnoszarymi dodatkami – zasłoną (tu dopiero widać wysokość pomieszczeń, prawda?), samym obiciem łóżka. W pokoju nocnym wydzielono niewielką funkcjonalną garderobę, tuż przy wejściu – takim rozwiązaniom zawsze mówię: tak 🙂

sypialnia-z-garderobączerwona-cegła-w-sypialni

 

Drewniano-szarą kolorystykę zastosowano w łazience, wzbogacając jej wystrój zielonymi dywanikami, które potęgują wrażenie naturalności. Lustra, światła i tylko niezbędne wyposażenie tworzą klimat nacechowany nowoczesnością, w którym nie brakuje przytulności. Jak Wam się podoba łazienka i w ogóle cały dom?

łazienka-w-szarości-i-drewnienowoczesna-łazienka

 

 

http://www.lovingit.pl/blog/inspirujace-polskie-mieszkanie-w-kamienicy-w-wydaniu-before-after-a/7/